přihlásit | registrovat | program na email

ÚSTECKÝ FOLKOVÝ PODZIM - EPYDEMYE


ÚSTECKÝ FOLKOVÝ PODZIM - EPYDEMYE


místo:
Národní dům

čas:
úterý 09.10.2018, 19:30 hod

popis akce:
Držitel ceny Anděl, který si posluchače získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají zajímavá témata.

Jihočeská skupina Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají společenská, historická i existenciální témata. Dosud natočila tři desky a ročně odehraje několik desítek koncertů.
Za poslední desku Kotlina kapela získala žánrovou cenu Anděl. Na tomto monotematickém albu zpracovala životní příběhy osobností československých dějin 20. století (Adolfa Opálky, Milady Horákové, Jana Palacha, Josefa Mašína), ale nevyhýbá se ani kontroverzním tématům jako jsou odsun sudetských Němců nebo selhání parašutisty Karla Čurdy. Deska se těší velké fanouškovské přízni, sklidila skvělé kritiky od odborníků (90 % od hudebního publicisty Jaroslava Špuláka v hodnocení deníku Právo), posbírala ocenění Anděl a Album roku 2015 podle Radia Proglas, uspěla také v anketě Jihočeská kulturní událost roku. Na koncertě zahraje nejen písně z této desky, ale také novinky, které bude v zimě natáčet.

Vystoupí:
Jan Přeslička – kytara, zpěv
Miroslav Vlasák – kytara, zpěv
Lucie Vlasáková – kontrabas, zpěv

vstupné:
90 Kč