přihlásit | registrovat | program na email

SWINGOVÁ TANČÍRNA - ÁDA SIEGL BAND


SWINGOVÁ TANČÍRNA - ÁDA SIEGL BAND


místo:
Národní dům

čas:
sobota 06.04.2019, 19:30 hod

popis akce:
Legendární orchestr Áda Siegl Band známý především svými swingovými tančírnami se po 37 letech od svého prvního vystoupení sejde v Národním domě.
Nechybět bude tradiční rozcvička, vystoupení spřátelené kapely Bonifanti a taneční překvapení.

Orchestr byl založen lidmi z fakultního pěveckého sboru jako projev hudební recese, kterou zůstal dodnes. Ostatně už samotný název byl zvolen jako recese a nikdo tehdy netušil, že se jedná o jméno tehdy ještě žijící osoby, která z toho měla velkou radost. Tehdy nezvyklý archaický zvuk v době, kdy nikdo nevěděl o nějakém Havelkovi a Originálním pražském synkopickém orchestru, zvedal posluchače ze židlí, navíc první vystoupení byla s převahou mluveného slova, teprve později, jakmile věhlas přesáhl hranice kolejního klubu, se ujala tradice swingových tančíren nejprve v M-klubu a později v Národním domě.

Orchestr se nikdy nepovažoval za „revivalovou“ kapelu, cílem nebyl zvuk, ale spíše druh společenské zábavy, všechny skladby si aranžoval „po svém“.

Pravidelné tančírny již dávno vzaly za své a členové orchestru se scházejí jen výjimečně, o to více se na své vystoupení těší stejně tak jako věrní příznivci.


Každopádně více – historie, fotodokumentace, medailonky autorů aj. na www.adasieglband.cz

vstupné:
100 Kč