přihlásit | registrovat | program na email

POUTNÍCI - ÚSTECKÉ FOLKOVÉ JARO


POUTNÍCI - ÚSTECKÉ FOLKOVÉ JARO


místo:
Národní dům

čas:
středa 24.04.2019, 20:00 hod

popis akce:
Poutníci začali v roce 2019 už svou 49. sezonu. V loňském roce 2018 soubor odehrál 111 koncertů. Za těch 49 roků se v kapele vystřídala řada muzikantů z nichž někteří patřili a patří mezi to nejlepší co český bluegrass mohl a může nabídnout, Robert Křesťan, Luboš Malina, Svaťa Kotas nebo Jan Máca.
Současná sestava hraje ve stejném obsazení již 10 let. Na banjo a dobro je to Peter Mečiar – 14 let u kapely, na mandolínu Jan Máca – 22 let Poutníkem , kytarista a zpěvák je Jakub Bílý – 10 let odehraných u Poutníků a 39 let služby u tohoto souboru má za sebou Jiří Pola – Karas, kontrabasista a kapelník,.
Kapela vydala za dobu svojí činnosti 15 CD nebo LP, poslední nosič produkoval Supraphon v roce 2017 a sice dvoj CD s názvem Zlatá éra.
V roce 2019 se skupina bude snažit opět odehrát co nejvíce vystoupení jak v Česku tak i na Slovensku. Dále budou pokračovat přípravy již šestnáctého nosiče a zřejmě na podzim letošního roku začne i jeho natáčení.
Některé novinky, chystané na toto CD, ale hlavně poutnické hity, jako jsou písně Panenka, Pojďme se napít či Hotel Hillary, zazní tedy během současného poutnického koncertu.

vstupné:
120 Kč