přihlásit | registrovat | program na email

INBAR FRIDMAN TRIO (Izrael/CZ)


INBAR FRIDMAN TRIO (Izrael/CZ)


místo:
Národní dům

čas:
čtvrtek 24.10.2019, 20:00 hod

popis akce:
Inbar Fridman je krásná a oduševnělá žena a zároveň vynikající jazzová kytaristka, mimo jiné i spoluhráčka legendárního bubeníka Billyho Cobhama. Narodila se v Izraeli, kde získala základní hudební vzdělání. Po studiu na místní Rimon School of Jazz Music se Inbar přestěhovala do USA, aby pokračovala ve své jazzové výuce bakalářským titulem na William Paterson University v New Jersey. Zde studovala s takovými veličinami jakou jsou Gene Bertoncini, Harold Mabern, James Williams a John Mosca. V New Yorku hrála v slavných jazzových klubech Smalls, Fat Cat, 55 bar a Blue Note, abychom jmenovali alespoň některé, po boku známých hudebníků, jako je Aaron Goldberg, Steve Cardenas, Will Vinson, Myron Walden a Harry Whitaker. Poté se přesunula zpět do Izraele, s různými kapelami od té doby pravidelně cestuje a hostuje po Evropě a Izraeli…
Po koncertech se seskupením, vedeným francouzským basistou Olivierem Gattem, po boku klavíristy Camelia Bena Naceura a již zmíněného Billyho Cobhama, šla Inbar Fridman do studia, aby společně nahráli album "Time Quartet Project" (Origin Records, 2013). Spolupráce s Cameliem a ostatními francouzskými členy kapely se na desce krásně zúročila - kvartet předtím dlouho cestoval na dlouhém turné po úpatí Pyrenejí a po celém jihu Francie a inspiraci Provencí a francouzským venkovem přenesl i na desku – CD přináší velmi melodický, lyrický a originální jazz.
V České republice se Inbar představí na svém druhém truné v triu, obsazeném na české poměry velmi luxusními hudebníky: basistou Matějem Černým a bubeníkem Markem Urbánkem.

ukázky: www.youtube.com/watch?v=Xga6izBA72U&feature=youtu.be

vstupné:
100 Kč
Vstupenky v prodeji v recepci Domu kultury - tel. 475 221 025