MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ: S účinností ode dne 10. března 2020 od 18:00 hod. se zakazují divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření. Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných nebo soukromých osob (např. valná hromada akciové společnosti), které se konají na základě zákona. Kompletní znění »


přihlásit | registrovat | program na email

SARI SCHORR (USA) - PŘEKLÁDÁ SE Z DŮVODU MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍ NAŘÍZENÝCH VLÁDOU ČR.


SARI SCHORR (USA) - PŘEKLÁDÁ SE Z DŮVODU MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍ NAŘÍZENÝCH VLÁDOU ČR.


místo:
Národní dům

čas:
čtvrtek 12.03.2020, 20:00 hod

popis akce:
Termín bude oznámen co nejdříve po skončení mimořádných opatření.

Jedna z největších atrakcí západoevropských klubů posledních let konečně k vidění i v našich končinách. Bluesová dračice poprvé v ČR.
Nebýt osudového setkání Sari Schorr a Mikea Vernona v lednu 2015, nikdy by se Evropa a potažmo svět nedověděl o obrovském potenciálu, který dřímal v do té doby takřka neznámé zpěvačce. Zhruba 15 minut stačilo k tomu, aby zkušený producent, pod jehož vedením vznikaly v 60. letech nahrávky bluesových veličin té doby jako byli např. John Mayall, Fleetwood Mac, Ten Years After, Chicken Shack, ale i David Bowie, rozhodl o další kariéře svého nového objevu. Po výměně řady demo nahrávek vzniklo ve španělské Seville první album nazvané „A Force Of Nature“. Vokalistku na něm doprovází skupina španělských studiových muzikantů, o kytarová sóla se podělili Oli Brown, Innes Sibun známý svou spoluprací s Robertem Plantem a v jedné písni i Walter Trout. Příprava druhého alba „Never Say Never“ zabrala zhruba patnáct měsíců. Vyšlo v roce 2018 a nahrála ho sestava doprovázející Sari na koncertech – kytara Ash Wilson, basa Mat Beable, klávesy Bob Fridzema a bicí Roy Martin. Nahrávky vznikaly živě, aby se co nejvíce blížily syrové atmosféře jejich koncertního provedení. Obě alba se dočkala velice příznivého přijetí jak kritiky, tak i nadšených fanoušků. Živočišný projev zpěvačky a chytlavý původní repertoár jsou toho zárukou.
Sari je zářným příkladem tvrdě pracující bluesové pěnice. Od skromných začátků v klubech jižního Bronxu, přes lepší kluby na Manhattanu až po slavnou Carnegie Hall a ty největší evropská festivalová pódia, tam všude mohli diváci obdivovat tuto fenomenální zpěvačku. Jak prohlásil Mike Vernon: „Sari, byla si schovaná před světem až příliš dlouho. Nyní přišel Tvůj čas!“
http://www.sarischorr.com/
oficiální klip k prvnímu albu
https://www.youtube.com/watch?v=bNKneR1yCls
oficiální klip k druhému albu
https://www.youtube.com/watch?v=VRdzCAYt89Y

Doprovází:
Ash Wilson kytara
Bob Fridzema klávesy
Mat Beable basa
Roy Martin bicí

vstupné:
120 Kč