přihlásit | registrovat | program na email

JAMES HARRIES - Superstition 2020 - NOVÝ TERMÍN BUDE UPŘESNĚN!!!


JAMES HARRIES - Superstition 2020 - NOVÝ TERMÍN BUDE UPŘESNĚN!!!


místo:
Národní dům

čas:
středa 14.10.2020, 20:00 hod

popis akce:
Superstition
2020: Nová deska a turné

Co mají společného Ed Sheeran, Katy Perry, Marek Ztracený, Lewis Capaldi, Machine Gun Kelly, One Republic, Imagine Dragons, Mirai…? Tihle všichni byli v zářijovém rádiovém žebříčku IFPI pro Českou republiku až za britským zpěvákem a kytaristou Jamesem Harriesem! Jamesův singl Superstition z připravované desky, která vyjde v lednu 2020 na labelu Tranzistor, znáte z Radiožurnálu, Evropy 2 a dalších rádií.
James chtěl při nahrávání nového počinu Superstition zkusit něco nového a důležitým limitem bylo předsevzetí, že na desce nebude zvuk akustické kytary. Většina písní tak vznikla u piana. O zvuku desky James říká: “Záměrně jsem chtěl bohaté aranžmá a v tom je producent Viliam Béreš mistr. Nová deska je zvukově hodně odlišná od toho, co jsem dělal doteď. Nazval bych to písničkářskou pop music. Možná s přídavkem gospelu, soulu a blues, aby to bylo barevné.”
Novou desku Superstition nahrával James Harries v Bang Studios v Praze s producentem Viliamem Bérešem a masteroval ji Ken Rich, inženýr nominovaný na cenu Grammy, v Grand Street Recording Studio v New Yorku. Na natáčení se podíleli Viliam Béreš (piano, klávesy, zvuky), Steve Walsh (kytara), Martin Novák (bicí), Matěj Belko (basa), Miloš Klápště (basa), Jakub Vejnar (basa), Jakub Doležal (tenor saxofon), Jaroslav Kohoutek (trubka) a Robert Mitrega (baryton saxofon).
Singly Superstion, Lights a Salvation bodovaly v českých i evropských hitparádách. James si stále drží svou linii písničkáře se strhujícím živým projevem. K aktuálnímu albu Superstition, které vychází v lednu 2020 na labelu Tranzistor, přichystal evropské turné, během kterého zavítá i do mnoha měst České republiky. Na několik zastávek si přizve hudebníky z tuzemské pop a indie folkové scény, kteří přiblíží živý zvuk vydaným studiovým nahrávkám.
https://youtu.be/Y1WwwPs4VQM (Superstition official audio)
https://youtu.be/XuAO-aLoD6o (klip k singlu Lights)
https://www.youtube.com/watch?v=XMZcyYDP6Oo (klip k singlu Salvation)
https://www.youtube.com/watch?v=ZBbbEKfzsGA (koncertní klip k písni Your Love)
http://1url.cz/ptnS8 (klip k písni Song of Happiness by Blue Shadows)
https://www.youtube.com/watch?v=mvKA3Kj0uEc (Modré stíny)
http://1url.cz/Otn0K (recenze Until the Sky Bends Down – Ondřej Bezr, idnes.cz)
https://www.youtube.com/watch?v=lOQPm_881dE (živě v Uffo, Trutnov, 4. 3. 2016)

vstupné:
150 Kč