MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ: S účinností ode dne 10. března 2020 od 18:00 hod. se zakazují divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření. Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných nebo soukromých osob (např. valná hromada akciové společnosti), které se konají na základě zákona. Kompletní znění »


přihlásit | registrovat | program na email

ÚSTECKÉ FOLKOVÉ JARO - ANTIKVARTET DUŠANA VANČURY- změna termínu na 3.6.2020!!


ÚSTECKÉ FOLKOVÉ JARO - ANTIKVARTET DUŠANA VANČURY- změna termínu na 3.6.2020!!


místo:
Národní dům

čas:
čtvrtek 02.04.2020, 20:00 hod

popis akce:
V důsledku mimořádných opatření v ČR se akce přesouvá na 3.6.2020. Je možné, že dojde k dalšímu přesunu, budou-li mimořádná opatření prodloužena!!!

Vokální soubor ANTIKVARTET je trvalou součástí české hudební scény. Jeho repertoár sahá od klasické čtyřhlasé sborové literatury přes autorské skladby až k lidovým písním a ke spirituálům, které zpívá ve vlastních úpravách a s vlastními texty. V prosinci 2018 vydal CD Všechno se jednou změní, druhé CD s názvem Desatero setkání vyjde letos v květnu.
Umělecký vedoucí souboru Dušan Vančura, dlouholetý člen Spirituál kvintetu, zpěvák, textař, aranžér a doprovázející klavírista je autorem řady známých textů nejen pro Antikvartet, ale i pro Spirituál kvintet (Kocábka, Žízeň, Až se k nám právo vrátí, Mlýnský kámen, Batalion, Z Betléma se ozývá, Poutník a dívka Ráchel), pro bratry Nedvědy (album Balady), pro Františka Nedvěda (čtyři CD s písněmi jako Kočovní herci, Řemeslo, Jsi můj déšť, Devatenáct, Můj zvon, Jablůňka a j.), pro Hradišťan, pro Marii Rottrovou atd.
Antikvartet zpívá převážně na folkových scénách, ale můžete jej slyšet i v divadlech, na zámcích, v kostelích, zpíval několikrát v pražské Lucerně či v Hybernii, tleskali mu posluchači v bruselském jazzovém klubu nebo na velkých domácích festivalech.

Složení souboru:
Magdalena Jungwirthová – zpěv (soprán), perkuse
Zuzana Vančurová – zpěv (alt), perkuse
Štěpán Štrupl – zpěv (baryton), perkuse
Dušan Vančura – zpěv (bas), klavír, perkuse

vstupné:
120 Kč Přesun na 3.6.2020 - vstupenky zůstávají v platnosti!