přihlásit | registrovat | program na email

SWINGOVÁ TANČÍRNA - bude přesunuto


SWINGOVÁ TANČÍRNA - bude přesunuto


místo:
Národní dům

čas:
sobota 28.11.2020, 19:00 hod

popis akce:
Vzhledem k prodloužení nouzového stavu vyhlášeného vládou bude koncert přesunut na nový termín v roce 2021, o kterém jednáme.

Legendární orchestr Áda Siegl Band známý především svými swingovými tančírnami se po 38 letech od svého prvního vystoupení sejde v opět Národním domě.
Nechybět bude tradiční rozcvička, vystoupení spřátelené kapely Bonifanti, dětské kapely Chabakus pod vedením Jiřího Straňka. Po loňském mimořádném úspěchu bude rovněž zařazena taneční minilekce pod vedením mistra Josefa Kusebaucha…

Orchestr byl založen lidmi z fakultního pěveckého sboru jako projev hudební recese, kterou zůstal dodnes. Ostatně už samotný název byl zvolen jako recese a nikdo tehdy netušil, že se jedná o jméno tehdy ještě žijící osoby, která z toho měla velkou radost. Tehdy nezvyklý archaický zvuk v době, kdy nikdo nevěděl o nějakém Havelkovi a Originálním pražském synkopickém orchestru, zvedal posluchače ze židlí, navíc první vystoupení byla s převahou mluveného slova, teprve později, jakmile věhlas přesáhl hranice kolejního klubu, se ujala tradice swingových tančíren nejprve v M-klubu a později v Národním domě.

Orchestr se nikdy nepovažoval za „revivalovou“ kapelu, cílem nebyl zvuk, ale spíše druh společenské zábavy, všechny skladby si aranžoval „po svém“.

Pravidelné tančírny již dávno vzaly za své a členové orchestru se scházejí jen výjimečně, o to více se na své vystoupení těší stejně tak jako věrní příznivci.


Každopádně více – historie, fotodokumentace, medailonky autorů aj. na www.adasieglband.cz

vstupné:
x