přihlásit | registrovat | program na email

THE DUETS : Elisabeth Lohninger & Travon Anderson - ZRUŠENO


THE DUETS : Elisabeth Lohninger & Travon Anderson - ZRUŠENO


místo:
Národní dům

čas:
úterý 09.11.2021, 20:00 hod

popis akce:
Detroit a New York. Gospel, neo-Soul a Jazz. Dva zpěváci na vrcholu svých kariér spojili své síly, aby se pohybovali, okouzlovali a zvedli ze židlí své publikum. Doprovodí je Walter Fischbacher Trio (USA/D/CZ), takže na pódiu bude kvinteto plné osobního kouzla, sehranosti, odolnosti, inspirace a radosti.
Rakousko-americká zpěvačka Elisabeth Lohninger je těžce zařaditelným talentem. Se svými sestrami kdysi zpívala rakouskou lidovou hudbu, ale dnes se už léta pohybuje na mezinárodních jazzových festivalech a v jazzových klubech po celém světě. Vydala dosud 12 alb. Její lyrický alt vyjadřuje nesčetné množství barev a odstínů lidské duše. Nedávná alba, jako jsou "Soul Garden" a "Eleven Promises" představují jak dobrodružný duch, tak opravdu velkou lásku k hudbě. Její hudba je sice pevně zakořeněna v jazzu, ale má i četné žánrové přesahy. Styl vždy slouží písni.
Afroameričan Travon Anderson vyrůstal jako kostelní zpěvák v rodném Detroitu. Hudební zvídavost jej vedla ke studiu klasické hudby a jazzu v „Mosaic Youth Theater“ v Detroitu. V roce 2003 byl vybrán jako regionální vítěz klasické a současné hudby pro soutěž NAACP ACT-SO. Na univerzitě v západním Michiganu Travon působil jako umělecký vedoucí a zároveň ředitel místního sboru. Stal se členem Gold Company II, prestižního jazzového souboru pod vedením legendárního Stevea Zegree. V roce 2012 získal 1. cenu v pěvecké soutěži Sparkle Singing v Detroitu. V roce 2014 se přestěhoval do New Yorku, kde pokračuje v úsilí o neustálé zdokonalování svého zpěvu jako profesionální vokalista.

vstupné:
.