přihlásit | registrovat | program na email

KEITH STONE BAND (USA/CZ/IT)


KEITH STONE BAND (USA/CZ/IT)


místo:
Národní dům

čas:
pondělí 26.06.2017, 20:00 hod

popis akce:
Louisianský kytarista, zpěvák a skladatel, v jehož univerzálním kytarovém umění v kombinaci s oduševnělým bluesovým hlasem se neworleanské kořeny v plné míře neoddiskutovatelně zračí…

Mnoho let již Keith Stone pravidelně vystupuje na neworleanské scéně, kde sdílel pódia s takovými hráči jako je Irma Thomas, Ernie K-Doe, Dr. John, Walter Washington, George Porter, JR., a Davell Crawford. V letech 1990 - 1994 s kapelou otevíral koncert pro legendární umělce jako je Ray Charles, Gladys Night, Ricky Skaggs, a Albert Collins.
V roce 2016 natáčí své debutové album "The Prodigal Returns", na kterém hostuje i legendární pianista Dr. John. Toto album bylo velice kladně přijato nejen bluesovými fanoušky, ale i mezi hudebními kritiky. Například bylo oceněno čtyřmi hvězdami ve velice prestižním americkém hudebním časopise "DownBeat".

Doprovodnou kapelu tvoří Tomáš Homuta (piano, Hammond organ), který se s Keith Stonem setkal právě v New Orleans, kam odjel na tři měsíce za novými zkušenostmi. Nakonec vystupoval s Keith Stone Band pravidelně dvakrát v týdnu přes dva měsíce v legendárním "B.B.Kings Blues Club".
Rytmickou sekci tvoří: Marcello Borsano (Itálie) - bicí a Milan Schmidt - basa.
Tato doprovodná formace se už sešla na mezinárodním bluesovém festivalu Blues Alive, kde doprovázeli syny Muddyho Waterse - Big Billa Morganfielda a Muda Morganfielda.

vstupné:
130 Kč