přihlásit | registrovat | program na email

THOM ARTWAY & BAND


THOM ARTWAY & BAND


místo:
Národní dům

čas:
středa 14.03.2018, 20:00 hod

popis akce:
Zpěvák, textař a kytarista Thom Artway patří aktuálně k nejuznávanějším mladým muzikantům české hudební scény. Ve své tvorbě dokonale propojuje moderní zvuk s klasickým písničkářstvím. Jeho skladby jsou podmanivé díky charakteristickému hlasu a jasně rozpoznatelným melodiím. Pro své posluchače vytváří hudebně emotivní svět s niternými texty. Volně se inspiruje zejména britskými písničkáři a již na vysoce ceněném debutovém albu Hedgehog si vytyčil vlastní cestu, po níž kráčí směrem k druhé autorské desce, která vyjde v září 2018 (opět u Warner Music).

Thom Artway odehraje ročně desítky koncertů. Jeho písně nabírají v doprovodu kapely intenzivnější a živelnější rozměr, z toho důvodu jsou ideální, jak do klubů, tak na festivaly. Společně se v roce 2017 představili například v hudebním projektu Ekompilace na podporu třídění a recyklace odpadu, dále např. na festivalech Metronome, MFF v Karlových Varech, Rock for People, Trnkobraní, Sázavafestu, Nouvelle Prague, majálesech či v rámci Koncertu pro budoucnost na Václavském náměstí při oslavách výročí 17. listopadu.

Thom Artway se řadí do generace mladých písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou v ruce na ulicích světových měst.
Jako busker začínal u Lennonovy zdi v Praze na Malé Straně. V roce 2013 nahrál EP Still Standing Unknown. V té době také strávil pět měsíců v Austrálii, kde se věnoval cestování a pouličnímu hraní. První singl I Have No Inspiration vyšel v roce 2015 a zaznamenal obrovský úspěch. Skladba se okamžitě stala hitem a na více než rok a půl ovládla přední příčky českých hitparád. Následovaly písně Blind Man a Conformity, jež byly předzvěstí prvního alba Hedgehog, které vyšlo na podzim 2016 u Warner Music. Za tuto desku získal Thom Artway hned dvě Ceny Anděl 2016 České hudební akademie, a to v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku.

V červenci 2017 se stal výhercem v projektu Czech Fresh, který je zaměřen na podporu exportu české hudby a jehož cílem je, ve spolupráci s britskou pobočkou celosvětové hudební agentury United Talent Agency, představit vítězného umělce na mezinárodní hudební scéně. Výhra Thomovi poskytla možnost nahrávat ve vyhlášeném studiu Sono Records, natočit videoklip v YouTube Space v Londýně a v horizontu dvou let se účastnit předních evropských showcase festivalů.

Ocenění
Czech Fresh 2017 - Vítěz mezinárodního hudebního projektu ve spolupráci s britskou pobočkou celosvětové hudební agentury United Talent Agency
Anděl 2016 – Cena České hudební akademie v kategorii Objev roku a Zpěvák roku za album Hedgehog
Žebřík 2016 - 3. místo v kategorii Deska roku
Český slavík Mattoni 2016 - Nominace v kategorii Objev roku
Žebřík 2015 - Vítěz v kategorii Objev roku

Složení kapely:
Thom Artway (Tomáš Maček) – zpěv, kytara
Ondřej Jurásek – baskytara
František Valena – piano
Martin Hrabal – bicí

Další informace na:
FACEBOOK: https://www.facebook.com/thomartway
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/thomartway
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCBQppeNrqfWkgsGGK--raJw

vstupné:
150 Kč